ekspresu Nivona

Czy wiesz, że filtry do wody w ekspresach do kawy ograniczają osadzanie się kamienia i odfiltrowują substancje, takie jak chlor, które wpływają negatywnie na zapach i smak? Stosując filtr Nivona Twoja filiżanka kawy będzie smakować znacznie lepiej. Filtr Nivona pomaga też przedłużyć bezawaryjną prace Twojego ekspresu do kawy. Zastanów się, dlaczego Twój ekspres do kawy potrzebuje filtra do wody i jak go wymienić.

Nivona filtr do wody – przeczytaj przed zakupem ekspresu

Z pewnością nie musimy mówić, jak ważna jest idealna filiżanka kawy o poranku. Jest to również możliwe między innymi – a właściwie przede wszystkim – dzięki filtrowi wody w ekspresie do kawy. Pytasz, dlaczego? Kawa składa się prawie w całości z wody. Zazwyczaj wodę nalewamy z naszego kranu. Oczywiście nie ma w tym nic złego. Jednak woda z kranu zawiera dużo substancji pogarszających zapach i smak. Winowajcą jest w szczególności kamień a jego pogromcą odkamieniacz do ekspresu Nivona.

Ekspresy często mają problemy z powodu osadzającego się kamienia. Potrafi on zatykać przewody, którymi przelewana jest woda oraz na grzałce co powoduje osłabienie jej mocy. To wszystko sprawia, że dłużej czekamy na naszą kawę a jej przyrządzenie wymaga więcej energii. Co jednak kluczowe dla nas jakość przygotowywanego napoju znacznie się pogarsza. Filtr do wody Nivona pomaga w niwelowaniu tych złych efektów, przechwytując większość tych substancji.

Ale filtry do wody nie działają wiecznie. Po kilku miesiącach zapełniają się i nie mogą już wchłaniać substancji zawartych w wodzie. Wówczas należy kupić nowy filtr Nivona. Sprawdź również: Zestaw do ekspresów Nivona: filtr zamiennik + odkamieniacz zamiennik

 

Nivona filtr do wody – poradnik wymiany filtra

Wymiana filtra może się różnić w zależności od urządzenia. Zawsze czytaj instrukcję obsługi dołączoną do urządzenia! Nie zapomnij również o dokładnym czyszczeniu ekspresu co 6 miesięcy.

  Meble łazienkowe w zestawie

Tu przedstawiamy uniwersalną metodę wymiany filtra. Jest to metoda krok po kroku:

  • Wyjmij zbiornik na wodę z ekspresu i zdemontuj zużyty filtr do wody nivona;
  • Umyj zbiornik na wodę;
  • Jak to aktywować filtr:
  • Włóż filtr z powrotem do zbiornika;
  • Zamknij zbiornik i włóż go z powrotem do maszyny.

Przed włożeniem filtra do zbiornika zanurz go w wodzie i lekko przechyl, aby umożliwić ujście pęcherzyków powietrza. Możesz go również lekko nacisnąć. Filtr do ekspresu Nivona należy pozostawić w wodzie do momentu aż przestaną wydostawać się z niego pęcherzyki powietrza;

By Alicia Moreno

Alicia to entuzjastka designu wnętrz, która od lat fascynuje się stylem śródziemnomorskim. Z wykształcenia architektka wnętrz, z serca pasjonatka podróży po śródziemnomorskich miastach. Jej wizja to połączenie funkcjonalności z niepowtarzalnym klimatem regionu. W roli Redaktora Naczelnego kieruje naszym zespołem ku tworzeniu treści, które inspirują do pięknych przekształceń wnętrz.