Czas na noweKupując mieszkania od dewelopera najczęściej są one w tzw. standardzie deweloperskim, czyli do wykończenia. Jednak na rynku mieszkaniowym pojawiają się oferty sprzedaży mieszkań pod klucz. Ta druga opcja jest na tyle kusząca, że nie trzeba już zastanawiać się nad samodzielnym wykańczaniem lokalu, szukać ekipy remontowej lub tracić cenny czas na samodzielne układanie płytek, czy paneli.

Zatem kupujący staje przed dylematem, czy wybrać mieszkanie „do zrobienia”, czy też wprowadzać się do wykończonego już domu. Oczywiście wszystko zależy od posiadanych funduszy. Wiadomo, że samodzielna praca jest tańsza, lecz wymaga niezwykle dużego zaangażowania i sporych nakładów czasu. Jednak wtedy nasze lokum wygląda tak jak sobie wymarzymy. Zatrudniając ekipę lub zlecając wykończenie deweloperowi musimy się liczyć z kosztami. Warto także bywać w tym czasie na miejscu i doglądać, czy prace postępują zgodnie z naszymi wytycznymi, gdyż potem trudno jest niektóre rzeczy poprawić, czy zmienić.
Należy pamiętać, że samodzielnie wykonywane prace często wiążą się z pewnym ryzykiem, gdyż nie zawsze posiadamy stosowną fachową wiedzę co do techniki pracy, bądź niektórych cech elementów wyposażenia. Trzeba liczyć się także z tym, że wykonanie pewnych prac zajmie niedoświadczonej osobie znacznie więcej czasu, niż wprawionemu fachowcowi. Prace wykonywane na własną rękę nie posiadają żadnej gwarancji, więc musimy przewidzieć, że jeżeli coś się popsuje, będziemy ponosić dodatkowe koszty naprawy. Natomiast firmy specjalizujące się w remontach oraz deweloperzy dają na ogół gwarancję na pewien okres czasu na wykonaną przez siebie usługę..

  Meble do pokoju młodzieżowego - Kreatywna przestrzeń dla twojego dziecka

By Alicia Moreno

Alicia to entuzjastka designu wnętrz, która od lat fascynuje się stylem śródziemnomorskim. Z wykształcenia architektka wnętrz, z serca pasjonatka podróży po śródziemnomorskich miastach. Jej wizja to połączenie funkcjonalności z niepowtarzalnym klimatem regionu. W roli Redaktora Naczelnego kieruje naszym zespołem ku tworzeniu treści, które inspirują do pięknych przekształceń wnętrz.